Co na prezent dla miłośnika herbaty?

Herbata to napój towarzyszący nam od najmłodszych lat. O ile wiemy, że kawy nie podaje się małym dzieciom, to herbatę podajemy już kilkulatkom. Mimo że w obu napojach znajduje się kofeina, to w herbacie jest jej znacząco mniej.

Coraz więcej osób interesuje się tym, jakie są rodzaje herbat, skąd pochodzą. Wybieramy już nie tylko czarną herbatę w torebkach. Wybór jest bardzo duży – zielone, czerwone, białe, a wśród nich jeszcze pomniejsze odmiany. Duże znaczenie ma również miejsce pochodzenia.

W czym pić herbatę?

Najczęściej pijemy herbatę w kubku lub szklance. Jednak jeśli ktoś zaczyna bardziej interesować się herbacianą tematyką, to elementy związane ze sztuką jej parzenia również znajdują się w kręgu zainteresowań. I tak zwykły kubek z torebką herbaty zamienia się w kubek ze specjalnym zaparzaczem, w którym liście herbaty, będące lepszej jakości niż nawet w najlepszych torebkach, mają również więcej miejsca, aby uwalniać swój aromat.

A może specjalny czajniczek?

Kolejną możliwością są specjalne czajniczki do herbaty. To niewielkie, o objętości maksymalnie 1 l czajniczki z wmontowanym zaparzaczem. Dzięki temu nie musimy mieć kilku zaparzaczy, kiedy zapraszamy gości i chcemy ich poczęstować dobrą herbatą. Zaparzymy herbatę w takim czajniczku i później możemy ją rozlać do kilku filiżanek czy kubków. To też bardzo efektywne rozwiązanie, kiedy sami lubimy często robić dolewki. Nie musimy parzyć herbaty kilka razy, tylko możemy dolewać z czajniczka. Wiele z nich wyposażonych jest w podgrzewacz, czyli specjalną konstrukcję, w której można umieścić niewielką świeczkę, aby nasz napój był ciągle ciepły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *