Nowocześnie podana kawa i herbata

„Czy wpadniesz do mnie na kawę?”, „Czego się napijesz?”, „Kawa czy herbata?” – takie wyrażenia słyszymy zapewne bardzo często. Funkcjonują w końcu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kawa i herbata to napoje uniwersalne, pasujące praktycznie do każdej okazji. Problem zaczyna się w momencie, kiedy zastanawiamy się, w czym ją podać, a jednocześnie chcemy, aby było na luzie, a nie pompatycznie.

Nowoczesne filiżanki

Jeżeli myślimy o filiżankach, to kojarzą nam się one z eleganckimi i patetycznymi spotkaniami. Zazwyczaj nowoczesna kawa czy herbata kojarzy się z piciem jej według amerykańskiego stylu – w kubku. Jednak obecnie na rynku są dostępne serwisy do serwowania kawy i herbaty, które nie kojarzą się, jakbyśmy odwiedzali wiekową ciotkę albo królową angielską na five o’clocku. Nowoczesne serwisy mają bardziej geometryczne kształty i pozbawione są zbyt wymyślnych wzorów. Dodatkowo coraz częściej są wyposażone w dodatkowe elementy, jak np. czajniczki do herbaty, mleczniki itp.

Jak wydobyć aromat

Miłośnicy kawy czy herbaty, zgłębiając temat, nie godzą się już tylko na te przemysłowe wersje, ale poszukują produktów dobrej jakości, które również trzeba w specjalny sposób przygotować. Herbata parzona w specjalnym czajniczku czy zaparzaczu czy kawa z zaparzacza typu french press lub mokka – te elementy pozwolą nam na wydobycie pełni aromatu z tych napojów. Dzięki temu będziemy się nimi mogli cieszyć i delektować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *