Porcelana z historią – Chodzież

Krótka historia

Fabryka porcelany „Chodzież” została założona najprawdopodobniej w 1852 r. Początkowo zajmowała się fajansem (rodzaj ceramiki, podobny do porcelany), ale pod koniec wieku rozpoczęła produkcję porcelany. Większość produktów była projektowanych przez zakładowy Ośrodek Wzornictwa. Od lat 20. XX wieku właścicielem fabryki w Chodzieży zostaje fabryka z Ćmielowa, i tak jest do dziś – razem tworzą tzw. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież.

Klasyka w codziennym wydaniu

Porcelana z Chodzieży stara się łączyć klasykę z nowoczesnością i nadać temu, co podajemy na stole rys wyjątkowości, nie zapominając przy tym, że nadrzędnym celem jest funkcjonalność. W jej ofercie znajdziemy wszystko to, co niezbędne, aby nadać odrobinę wyjątkowości codziennym posiłkom. Na pewno obiad podany na takim talerzu lub popołudniowa filiżanka herbaty nalewana pięknego zestawu, w którym znajdziemy specjalny czajniczek z filiżanką, będą miały bardziej odświętny charakter w tej zabieganej codzienności i dadzą nam chwilę oddechu.

Słynny zestaw

Porcelana z Chodzieży cechuje się zarówno elegancją, jak i funkcjonalnością. Projektantom zależy, aby były to produkty używane nie tylko od święta, ale również na co dzień. Najsłynniejszym wyrobem fabryki jest zestaw „Iwona”. Od ponad 30 lat te modele cieszą się niesłabnącą popularnością. Mają klasyczne, reliefowe kształty oraz różne zdobienia – od kwiatowych po delikatne, tylko ze złotych linii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *