Serwis herbaciany jako wyrafinowany prezent

Herbata to jeden z najczęściej wybieranych napojów. Jest to stwierdzenie mające swoje potwierdzenie choćby w pytaniu, które zazwyczaj kierujemy do naszych gości – „Kawy czy herbaty?”. Rzadziej proponujemy wodę czy sok. Dlatego warto zastanowić się również nad bardziej eleganckim podaniem herbaty naszym gościom. W końcu stojący na stole czajniczek z filiżanką będzie wyglądał bardziej elegancko niż same kubki. Dlatego może dobrym pomysłem na prezent będzie serwis herbaciany?

Co w składzie serwisu?

Serwisy herbaciane zazwyczaj przeznaczone są dla 6 osób. Składają się z filiżanek, spodeczków, czajniczka. Może się w nim znaleźć też dzbanek na mleko i cukierniczka. Takie serwisy są zazwyczaj również bardzo elegancko ozdobione, np. mogą mieć delikatny wzorek lub złoty czy srebrny pasek dookoła. Często również zamiast namalowanych wzorów mają tłoczone wzorki. Mogą mieć również bardzo finezyjne kształty. Dodaje im to sporo wyrafinowania.

Nowoczesny serwis?

Jeżeli jednak obawiamy się, że takie zdobienia nie będą pasować do naszego stylu, na rynku dostępne są też prostsze motywy. Zazwyczaj nowoczesne serwisy są białe, bez zbędnych wzorów, a także mają bardziej geometryczne formy. Dzięki temu codzienna herbata nie będzie zbyt pompatyczna, ale jednak bardziej elegancka niż jej codzienne picie.
Osoba, która lubi herbatę, będzie na pewno zadowolona z prezentu z nią związanego. Jedyne co zostaje, to dobranie stylu konkretnego serwisu do charakteru i gustu obdarowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *