W czym pić kawę?

Pytanie to wydaje się banalne – czy to ważne? A jednak okazuje się, że na to, w czym pijemy naszą kawę, ma wpływ kilka czynników, a konkretny wybór może wiele o nas powiedzieć. Kubek czy filiżanka – to ma znacznie, jeśli chcemy wywrzeć odpowiednie wrażenie.

Sami czy z kimś? Rano, po południu?

Zazwyczaj poranną kawę pijemy sami. Większość wybiera do tego kubek. Podobnie w czasie pracy – na naszym biurku zazwyczaj stoi kubek z kawą. Jednak kiedy pijemy ją z kimś, możemy oczywiście również zdecydować się na kubki. Kubek sprawia, że jesteśmy postrzegani jako spontaniczni i wyluzowani. Bardziej eleganckim wyborem będzie, gdy na stole pojawi się czajniczek z filiżanką, do której będziemy mogli wlać gorący napój. Taki zestaw zazwyczaj jest używany podczas spotkań towarzyskich, kiedy chcemy naszym gościom pokazać, że ich wizyta jest dla nas ważna. W końcu kawy z filiżanki nie pijemy na co dzień.

Czy to ma znaczenie?

Są osoby, dla których to, w czym piją kawę, nie ma żadnego znaczenia. Jednak są też i osoby, dla których jest to bardzo ważna kwestia. Twierdzą oni nawet, że kawa nie smakuje tak dobrze w kubku, jak w filiżance. Oczywiście to kwestia gustu. Wiadomo na pewno, że osoby, które wolą filiżanki, traktują kawę nie jak produkt codzienny, ale wyjątkowy. Wybierają odmiany wysokiej jakości i doceniają sam fakt picia kawy, nie jest to dla nich coś robionego na szybko. Na pewno podanie kawy w eleganckich filiżankach zwiększy jej walory estetyczne i status. Taki sposób sprawi, że stanie się przyjemnością samą w sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *