Zestawy obiadowe

Jednolity zestaw obiadowy to niezwykła ozdoba stołu podczas rodzinnych obiadów czy innych uroczystości. Warto zainwestować w taki odświętny zestaw, aby poczuć wyjątkowość świąt czy innych wydarzeń rodzinnych. Odpowiednia zastawa będzie dla nich ozdobą niczym biżuteria.

Jaki zestaw?

Przed wyborem zestawu obiadowego należy się zastanowić, ile osób zazwyczaj gościmy podczas takich uroczystych przyjęć. Jednym wystarczy zestaw na 6 osób, a innym na 24. Zazwyczaj zestawy obiadowe występują w opcji na 6, 12 lub 24 osoby. Jednak ich zawartość może być różna, stąd nie zawsze odpowiadająca liczbie osób liczba elementów. Zazwyczaj w skład wchodzą talerze obiadowe, głębokie i deserowe. Oprócz tego mogą występować dodatkowe elementy, jak np. miski na sałatki, sosjerki, wazy do zup.

Co jeszcze dokupić?

Warto jednocześnie z zestawem obiadowym zaopatrzyć się w serwis kawowo-herbaciany w podobnym stylu. Większość firm oferuje oba w jednolitej stylistyce. Dzięki temu cały posiłek będzie elegancko przystrojony, bez kakofonii stylów na stole, kiedy obok talerza deserowego stoi czajniczek z filiżanką w zupełnie innym stylu. Zadbanie o taką jednolitość będzie bardzo eleganckie i jednocześnie sprawi, że wystrój stołu nie będzie przedmiotem niepotrzebnych dyskusji, a jedynie pozytywnych komentarzy. Na plan pierwszy wyjdzie wtedy posiłek i wspólny czas, bo drobnostki, takie jak niedobrane zestawy, nie będą rozpraszać gości. Dzięki temu przyjęcie upłynie w miłej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *